اتصال به شبکه بی‌سیم

شاید عنوان آموزش برای کاربرانی که دائم از اینترنت استفاده می کنند کمی مقدماتی و پیش پا افتاده به نظر برسد ولی در هر حال باید این مهم را هم بدانیم که خیلی از کاربران در بعضی ازمواقع کوچکترین کارها برای آنها بیار بزرگ می شود مثل خود بنده . یکی از همین موضوع ها ارتباط برقرار کردن به شبکه بی سیم می باشد .  شبکه‌ی بی‌سیم، شبکه‌ای است که کامپیوترهای مجهز به تکنولو‍‍‍ژی بی‌سیم می‌توانند به جای کابل از طریق سیگنال‌های رادیویی به آن متصل شوند. این شبکه‌ها معمولاً شبکه‌های Wifi خوانده می‌شوند. کاربران لپ‌تاپ اکثراً از این روش برای اتصال به شبکه استفاده می‌کنند. برای اتصال به شبکه Wifi کامپیوترشما باید دارای یکی از ۲ گزینه ای که در ادامه به آن اشاره میکنم مجهز باشد . اول کارت شبکه وایرلس و دوم مودم وایرلس .

۱. کارت شبکه زمانی کاربرد دارد که شما دارای یک مودم ADSL WIFI هستید و ارتباط کابلی نمی توانید برقرار کنید . برای دریافت سیگنال های اینترنت وایرلس باید از یک گیرنده استفاده کنید . که این گیرنده همان کارت شبکه می باشد .  برای اتصال به شبکه‌ی WiFi در مدرسه یا اداره نیز، باید رمز عبور در اختیارتان قرار بگیرد. امروزه اکثر کامپیوترهای لپ‌تاپ به صورت Biult-in به قابلیت WiFi مجهزند. بسیاری از مدل‌های دسکتاپ نیز این قابلیت را دارا می‌باشند.چنانچه از یک دسکتاپ استفاده کرده و می‌توانید نحوه‌ی اتصال به اینترنت را انتخاب کنید، بهتر است کابل اترنت را به جای WiFi برگزینید. چرا که اتصال از طریق سیم، پایدارتر و دارای امنیت بیش‌تری است. همچنین از این طریق می‌توان فایل‌ها را که از طریق سیم به یکدیگر متصل هستند،با سرعتی بیشتر از WiFi جابه‌جا نمود. برای اتصال به یک شبکه‌ی بی‌سیم، ابتدا باید کارت WiFi را روشن کنید.در بعضی لپ‌تاپ‌ها یک سوئیچ فیزیکی روی بدنه‌ی لپ‌تاپ برای روشن کردن WiFi تعبیه شده است. چنانچه از وجود چنین سوئیچی مطمئن نیستید، دفترچه‌ی راهنمای لپ‌تاپ را مشاهده کنید.
۲. روش دوم هم اتصال از طریق مودم ADSL  با قابلیت وایرلس می باشد که نیاز به توضیح ندارد .
اما روش اتصال به چه شکلی می باشد ؟ در کامپیوتر تنظیمات بر روی مودم ست می شود و شما احتیاج به انجام کاری ندارید . کافیست کابل Lan را به کامپیوتر متصل کرده و از اینترنت استفاده کنید یا از طریق مسیر زیر یک کانکشن وایرلس بسازید .

بر روی آیکون Start کلیک کرده و وارد کنترل پنل شوید

 

۲. بر روی کلید Network and Sharing Center کلیک کنید .

2 اتصال به اینترنت وایرلس در <a href=

۳. بر روی گزینه Set up a new connection or network کلیک کنید .

3 اتصال به اینترنت وایرلس در <a href=

۴. بر روی گزینه Connect to the Internet کلیک کنید .

4 اتصال به اینترنت وایرلس در <a href=

۵. بر روی گزینه Wireless کلیک کنید . این گزینه اگر کارت شبکه وایرلس یا مودم نداشته باشید نمایش داده نمی شود .

5 اتصال به اینترنت وایرلس در <a href=

۶. همانطور که مشاهده می کنید آیکون وایرلس در کنار ساعت نمایش داده می شود . کافیست بر روی آیکون کلیک کرده تا شبکه های وایرلس را مشاهده کنید . حال کافیست بر روی شبکه وایرلس خودتان کلیک کرده و به اینترنت متصل شوید .

6 اتصال به اینترنت وایرلس در <a href=

7 اتصال به اینترنت وایرلس در <a href=

8 اتصال به اینترنت وایرلس در <a href=رر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *